Společnost GASTROMAX, s.r.o. byla založena ve Zlíně počátkem roku 2001 a od svého vzniku působí jako výhradní dovozce a distributor italské kávy Caffé MAURO pro Českou republiku.

Káva značky MAURO je produktem společnosti MAURO Demetrio, S.p.A. a v současné době se s touto vynikající kávou můžete setkat téměř ve všech evropských zemích (Německo, Francie, Holandsko, Švýcarsko, Švédsko, Španělsko, Řecko,..), ale také v USA, Africe, Rusku, Asii či Austrálii.

Další aktivitou naší společnosti je dovoz a distribuce italských horkých čokolád značek FoodNess, Ristora a Bahia. Portfolio námi nabízených produktů dále zahrnuje kvalitní anglické čaje London Fruits & Herbs, cejlonské čaje HYSON a gastro čaje TEEKANNE.

Pro zákazníky ze segmentu HO-RE-CA dovážíme přímo od italského výrobce prověřené a spolehlivé pákové kávovary a kávomlýnky WEGA, firemním odběratelům či domácnostem dodáváme automatické kávovary značek SAECO, DéLonghi a JURA. Kávovým fajnšmekrům (tzv. „domácím baristům") nabízíme domácí pákové kávovary CATLER, na kterých si můžou "hrát" a připravovat si kávu plně dle svých představ a požadavků.

Musíme zmínit i skutečnost, že jsme schopni zajistit servis, opravu či kompletní repasi jakéhokoliv pákového profi kávovaru (mimo kávovarů WEGA realizujeme i opravy kávovarů značek San Marco, Astoria, Faema, Grimac, Promac, La Spaziale, La Pavoni, La Cimbali, ....). Stejně tak servisujeme i automatické kávovary značek Saeco, Dé Longhi a Jura.

Významným milníkem v historii společnosti GASTROMAX bylo v roce 2013 otevření naší značkové prodejny s nekuřáckou kavárnou CAFFÉ ZONE, která si rychle mezi zákazníky získala oblibu a v které můžou zájemci o dobrou kávu neustále ochutnávat a zkoušet nové kvalitní kávy nejrůznějších značek.

Pokud hledáte spolehlivého dodavatele kvalitních a cenově dostupných produktů, tak nás prosím neváhejte kontaktovat – uděláme Vám nabídku tzv. „na míru" a sami se přesvědčíte, že nabízíme spolupráci, která funguje a která je výhodná pro obě strany.

 

 

Caffé MAURO - historie a současnost

Historie značky Caffé MAURO se začala psát v roce 1946 v Miláně, kdy si pan Demetrio Mauro splnil svůj životní sen a začal podnikat – pražit vlastní kávu. Již v roce 1949 jej však stesk po rodném městě přivedl zpět do Kalábrie, kde v listopadu téhož roku založil společnost Caffé MAURO. S výrobou kávy MAURO začínal ve starém skladu poblíž přístavu Reggio Calabria, kde měl pouze malý pražící stroj s kapacitou 20 kg kávy. Díky jeho velkému úsilí a prozíravosti mu velmi dařilo neustále navyšovat produkci kávy MAURO a již v roce 1958 musel Demetrio Mauro učinit důležité rozhodnutí – opustit staré výrobní prostory a vybudovat novou továrnu na celkové ploše 10.000 m2. Jen o dva roky později, s ohledem na velkou poptávku na trhu, bylo nutné rozšířit stávající výrobu o další budovu a navýšit tak plochu svých výrobních prostor na 15.000 m2.

Dalším mezníkem v historii značky Caffé MAURO byl rok 1997, kdy v průmyslové oblasti Villa San Giovanni u města Reggio di Calabria slavnostně otevřel na ploše 37.000 m2 moderní továrnu na výrobu svých produktů. Tento výrobní závod patří i v dnešní době  k nejmodernějším podnikům v celé Kalábrii a dodnes se v něm vyrábí veškeré produkty Caffé MAURO.

Filosofie společnosti Caffé MAURO je poměrně jednoduchá – základem jsou kvalitní směsi káv (firma si jednotlivé druhy káv pečlivě vybírá a dováží z Brazílie, Afriky, Střední Ameriky a Asie), které si následně sama zpracovává a praží dle svého hesla „a tostatura lenta“, což v překladu značí „pomalu pražená“.

Od začátků v roce 1949 (kdy se káva pražila pouze na jednom malém stroji s kapacitou 20 kg) se již v roce 1952 zvedla denní produkce společnosti Caffé MAURO na 300 kg kávy a neustále rostla – v  roce 1957 byla denní produkce již 1.500 kg a v dnešní době se denně vyrábí cca  …………….

Dalším významným mezníkem v historii firmy byl rok 2008, kdy do ryze rodinné společnosti vstoupil investor pan Fabrizio Capua, který postupně odkoupil podíly od jednotlivých rodinných členů famiglie MAURO a majetkově tak přes investiční společnost Independent Investments majetkově ovládl celou firmu Mauro Demetrio, SpA.

Tato změna s sebou přinesla nové moderní logo, nové reklamní předměty, ale nic nezměnila na dlouholeté snaze původních majitelů – vyrábět s vášní a zaujetím typickou italskou espresso kávu a šířit tak po celém světě tradiční kulturu pití kvalitní kávy „MADE IN ITALY“.

V současné době se s Caffé MAURO můžete setkat již ve více než 35 zemích celého světa a síť lokálních distributorů se neustále rozrůstá. Naše společnost GASTROMAX, s.r.o. je výhradním dovozcem a distributorem produktů Caffé MAURO pro Českou republiku již od roku 2001 a jako jediní Vám tak můžeme nabídnout vždy čerstvý a kompletní sortiment včetně podpory prodeje do Vaší firmy či provozovny (značkové sklo a porcelán, cukry, POP materiály, kávovary, zaškolení, servis a spoustu dalších originálních materiálů a individuálních služeb dle Vašeho přání).