Naše společnost GASTROMAX, s.r.o. je přímým dovozcem kvalitních zařízení pro přípravu kvalitní kávy. Z široké nabídky různých výrobců doporučujeme profi kávovary značky WEGA a "freshové" kávomlýnky značky Fiorenzato.

Z nabídek těchto společností (www.wega.it, www.fiorenzato.com) jsme schopni zákazníkům zajistit jakýkoliv model (v jakémkoliv provedení a barvě). Nejdodávanějšími produkty nicméně jsou kávovary WEGA AIRY a kávomlýnky Fiorenzato F64E. Oba produkty se nám dlouhodobě osvědčují svou spolehlivostí, přijatelnou cenou a minimální poruchovostí. 

Důležitou součástí správného gastro provozu je i správná filtrace vody - doporučujeme profi změkčovače vody značky BRITA. 

Kávovary WEGA se vyrábějí vždy buď v mechanickém provedení (typ EPU - přípravu kávy musíte vždy začínát i ukončovat stiskem mechanického tlačítka), anebo v elektronickém provedení (typ EVD - většinou se 4 předvolby - 1x espresso, 2x espresso, 1x luongo, 2x luongo). Kávovary WEGA ATLAS se standartně vyrábí v barvě černé nebo červené, případně na objednávku ve zlaté barvě. 

Klasické kávomlýnky se již v gastronomii téměř nepoužívají, trendem posledních let jsou tzv. "freshové" kávomlýnky, které Vám vždy každou porci namelou čerstvou (těsně před samotnou přípravou kávy na kávovaru). Z těchto "freshových" kávomlýnků se nám nejvíce osvědčily produkty italské firmy Fiorenzato.